W moim odczuciu, na miano artysty zasłużyło niewielu. Trzeba mieć w sobie wiele odwagi i bezkrytycyzmu, by stać się samozwańczym artystą. Tu, najważniejsze są: pasja, która pozwala przelać na kartkę papieru cząstkę siebie, swoich emocji, wyobraźni oraz słowo Odbiorców, którzy doceniając prace rysownika bądź malarza, wynoszą jego twórczość ponad przeciętność.

Moją największą pasją jest rysunek i malarstwo. Tworzenie pracy i towarzyszące temu emocje, za każdym razem są dla mnie czymś wyjątkowym i niezapomnianym. I właściwie, dzieje się tak od drugiego roku życia, kiedy to zamalowałam w moim pokoju świeżo wymienioną tapetę – … :D . Było to moje pierwsze, wielkowymiarowe dzieło.

Teraz, staram się podchodzić do moich prac z większą dozą dojrzałości (choć nadal zdarza się, że obszarem roboczym nie jest jedynie kartka papieru :D ). Zaczynam pracę z założoną koncepcją, która następnie ulega przeróżnym modyfikacjom, a efekt końcowy zawsze pozostaje niecierpliwie wyczekiwaną zagadką. Jednak cały proces, od zaczerpnięcia inspiracji, poprzez wykonanie i postawienie ostatniej kreski, to jeszcze nie wszystko. Całości dopełnia osoba, którą wizualnie zainteresuje stworzona przeze mnie praca, która poczuje i doceni emocje przekazywane przeze mnie w tym rysunku. Wówczas, dostarcza to nieocenioną dawkę satysfakcji. Każda taka osoba, jest dla mnie niezwykle cenna. Stanowi o tym, że to co robię, nie jest tylko moją osobistą frajdą, ale też czymś wartościowym dla Innych.

Zakładając tę stronę i przedstawiając moje prace, mam nadzieję, że znajdą się osoby, którym spodoba się to, co robię i razem ze mną będą się cieszyć z każdego mojego następnego „tworu”. :D

Anna Klosova